Nasze podbudowy są specjalnie anatomicznie projektowane i modelowane przy użyciu wysoko zaawansowanego technicznie systemu CAD/CAM, który posiadamy. Zabezpiecza to nasze prace przed ewentualnymi odpryskami porcelany i pęknięciami przęsła. Materiały, z których wykonujemy podbudowy różnią się właściwościami i estetyką, jednak sposób ich wykonania gwarantuje dokładność i szczelność na porównywalnym, wysokim poziomie.
Podbudowa cyrkonowa gwarantuje wysoką estetykę pracy, przy jednoczesnej wysokiej trwałości, którą możemy zapewnić. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu wizualnego cyrkon barwimy na różne kolory oraz stosujemy trzy stopnie jego przezierności (opakerowy -biały, o średniej przezierności oraz o wysokiej przezierności, niemal przepuszczający światło). Dzięki m. in. odpowiedniej ilości i jakości wierteł nasza frezarka jest w stanie wykonać czapeczki cyrkonowe z niezwykłą dokładnością, tak że w przypadku prawidłowego wycisku praca pasuje w ustach w stu procentach, a lekarz oszczędza niejednokrotnie tracone w przypadku innego rodzaju prac czas i nerwy. W dalszych etapach na podbudowę cyrkonową nanosi się porcelanę, w zależności od przypadku metodą napalania lub nowoczesnego tłoczenia, przy pomocy skanowania i frezowania (wg. ostatnich badań lepsza pod względem wytrzymłości jest ceramika tłoczona niż napalana, gdyż eliminuje chipping, czyli odpadanie porcelany w odcinkach bocznych). Przy ciężkim bruksizmie istnieje możliwość wykonania zadowalających estetycznie koron pełnocyrkonowych w odcinkach bocznych, oczywiscie po uprzedniej wnikliwej analizie przypadku.
Podbudowa tytanowa, podobnie jak cyrkonowa jest w całości wykonywana przy użyciu technologii CAD/CAM, gdzie nieefektywne odlewanie tytanu jest zastąpione jego frezowaniem, przez co konstrukcja zyskuje wysoką lekkość i szczelność. Tytan jest materiałem hipoalergicznym, biokompatybilnym i lekkim, o zdecydowanie niższej estetyce niż cyrkon ale przy tym tańszym, co uzasadnia jego stosowanie w odcinkach bocznych. Podbudowa złota jest odlewana na bazie wcześniej wyfrezowanej czapeczki z wosku syntetycznego, dzięki czemu zyskuje ona znacznie na dokładności w stosunku do wykonywanej metodą tradycyjną, bez użycia CAD/CAM.
Złoto jest materiałem wysoce przyjaznym dla tkanek przyzębia oraz dodatkowo bakteriostatycznym, dzięki czemu może być stosowane w trudnych sytuacjach klinicznych (skłonność do zapalenia przyzębia, głębokie kieszenie międzyzębowe) oraz do wykonywania wkładów koronowo-korzeniowych. Pod względem estetycznym prace na złocie plasują się znacznie niżej niż na cyrkonie, jednak nie dają zimnego i ciemnego zabarwienia przy dziąśle jak to się często dzieje w przypadku prac na stopach metali.
Podbudowa ze stopu Cr-Co jest w naszym wykonaniu doskonałym połączeniem jakości i ceny. Dzięki zaangażowaniu w proces wytwarzania technologii CAD/CAM (podobnie jak przy złocie podbudowa metalowa jest odlewana na bazie wcześniej, precyzyjnie wyfrezowanej konstrukcjii ze specjalnego wosku) nawet praca na metalu może znacznie zyskać na dokładności i szczelności. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, gdy priorytetem nie jest wysoka estetyka.